fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: czytajcie Ewangelię każdego dnia

Ewangelia ma moc przemieniania życia – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał wiernych do wytrwałego słuchania i głoszenia Ewangelii. Zaapelował także o jej codzienne czytanie. Podczas spotkania z wiernymi papież Franciszek ogłosił, że 6 czerwca odwiedzi Sarajewo. 

Jego Świątobliwość podkreślał, że Ewangelia jest słowem życia. Ona nie uciska osób – przeciwnie: wyzwala tych, którzy są niewolnikami próżności, w przywiązaniu do pieniądza, pychy, zmysłowości – zaznaczył Ojciec Święty.

Ewangelia, jak nauczał papież, przemienia serce, a skłonności do grzechu zamienia w intencje dobra. Ona zmienia życie – podkreślał. To dlatego zadaniem chrześcijan jest upowszechnianie wszędzie zbawczej siły, stając się misjonarzami i zwiastunami Słowa Bożego.

– Zawsze pamiętajcie, że Ewangelia ma moc przemieniania życia. Nie zapominajcie o tym. Jest ona Dobrą Nowiną, która nas przemienia, tylko wówczas, gdy pozwalamy się przez nią przemieniać. Właśnie dlatego proszę was, byście codziennie mieli kontakt z Ewangelią, byście czytali ją każdego dnia – jeden fragment, byście ją rozważali, a także nosili zawsze przy sobie, w teczce, w kieszeni. To znaczy, byście każdego dnia karmili się z tego niewyczerpalnego źródła zbawienia – mówił papież Franciszek.

Po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty, nawiązując do obchodzonego w Kościele włoskim dnia życia, apelował o obronę życia ludzkiego i budowanie humanizmu solidarności. Jego Świątobliwość zapowiedział także, że 6 czerwca uda się do stolicy Bośni i Hercegowiny – Sarajewa. Papież prosił wiernych, aby już modlili się w intencji tej podróży apostolskiej.

 

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj