fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Pandemia koronawirusa „spowodowała głębokie rany w świecie”, musimy uzdrowić świat z chorób społecznych

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że pandemia „powodująca głębokie rany w świecie” obnażyła słabości i ukazała potrzebę jego uzdrowienia z chorób społecznych.

Trzeba to uczynić w duchu wiary, nadziei i miłości – podkreślił Papież w rozważaniach podczas pierwszej audiencji generalnej po lipcowej przerwie. Odbyła się ona bez udziału wiernych w Bibliotece Pałacu Apostolskiego.

Ojciec Święty, mówiąc o sytuacji związanej z pandemią, wskazał, że wiele osób i rodzin żyje w czasie niepewności z powodu problemów społeczno- ekonomicznych, które dotykają przede wszystkich najbiedniejszych.

– Zadamy sobie pytanie, w jaki sposób możemy pomóc w uzdrowieniu naszego współczesnego świata? Jako uczniowie Pana Jezusa, lekarza dusz i ciał, jesteśmy wezwani do kontynuowania Jego dzieła. Jego dzieła uzdrowienia i zbawienia. Zarówno w sensie fizycznym, społecznym, jak i duchowym. Chociaż Kościół jest szafarzem Chrystusowej łaski uzdrawiającej poprzez sakramenty, chociaż zapewnia opiekę zdrowotną w najodleglejszych zakątkach świata, Kościół nie jest ekspertem w zapobieganiu oraz leczeniu pandemii – zwrócił uwagę papież Franciszek.

Biskup Rzymu podczas audiencji wezwał do modlitwy za ofiary eksplozji w Bejrucie, w której zginęło co najmniej sto osób, a tysiące są ranne.

– Módlmy się za Liban, módlmy się za rodziny, które zostały dotknięte tą wielką tragedią. Módlmy się, aby wszystkie siły w tym kraju ze wspólnotą międzynarodową, potrafiły przezwyciężyć wielki kryzys, który Liban obecnie przeżywa – wzywał Ojciec Święty.

Zwracając się do Polaków, Papież nawiązał do przypadającej jutro uroczystości Przemienienia Pańskiego.

– Podejmując starania o uzdrowienie dzisiejszego świata i budowanie Królestwa Bożego, nie zapominajmy o wezwaniu płynącym od Boga: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” – mówił Ojciec św.

Wideo z audiencji jest dostępne [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl