fot. PAP/EPA

Papież polecił modlitwie wizytę polskich biskupów w Rzymie

Ojciec Święty Franciszek polecił naszej modlitwie wizytę ad limina Apostolorum polskich biskupów. Zwracając się do Polaków na audiencji generalnej w Watykanie Papież wyraził pragnienie, by wizyta ta przyniosła obfite ewangeliczne owoce.

Pierwsza grupa polskich księży biskupów od poniedziałku przebywa w Rzymie, gdzie m.in. odwiedza główne kongregacje. W piątek w ramach wizyty ad limina Apostolorum duchowni zostaną przyjęci przez Ojca Świętego.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jej orędownictwu i Waszej modlitwie polecam rozpoczętą w poniedziałek wizytę biskupów z Polski ad limina Apostolorum. Niech pielgrzymowanie Waszych pasterzy do grobu Apostoła Piotra przyniesie obfite ewangeliczne owoce w ich posłudze dla duchowego dobra Kościoła w Polsce. Odmawiając różaniec, zawierzajcie Najświętszej Dziewicy Królowej Wasze dziś i jutro. Z serca Wam błogosławię! – mówił Biskup Rzymu.

W katechezie, nawiązując do listu Św. Pawła do Galatów, papież podjął temat kwestii wolności chrześcijańskiej. Powiedział, że opiera się ona na dwóch filarach: na łasce Pana Jezusa oraz prawdzie, którą Chrystus nam objawia i którą jest On sam.

Ojciec Święty zaznaczył, że droga do prawdy i wolności trwa przez całe życie. Jest to droga, w której jesteśmy prowadzeni i wspierani przez Miłość płynącą z Krzyża, Miłość, która objawia nam prawdę i daje nam wolność – powiedział papież Franciszek.

RIRM

drukuj