Trwa podróż apostolska papieża Franciszka do Meksyku

Ojciec Święty Franciszek przebywa z wizytą apostolską w Meksyku. Dziś w Morelli będzie sprawował Mszę św. z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami. Następnie zaplanowane jest spotkanie Papieża z młodzieżą.

Wczoraj w Tuxtla Gutiérrez Ojciec Święty spotkał się z rodzinami. Wysłuchał ich świadectw, a później odniósł się do nich w przemówieniu. „Nie ulega wątpliwości, że życie w rodzinie nie zawsze jest łatwe, często jest bolesne i meczące” – powiedział.

– Wolę rodzinę poranioną, która usiłuje codziennie łączyć miłość, niż społeczeństwo chore z powodu zamykania się i wygodnictwa ze strachu przed miłością. Wolę rodzinę, która ciągle próbuje rozpoczynać na nowo, od społeczeństwa narcystycznego i mającego obsesję na punkcie luksusu i wygody – podkreślił Ojciec Święty.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że obecnie na wielu frontach rodzina jest osłabiana i kwestionowana. Pan Jezus chce jednak, byśmy budowali na ziemi Królestwo Boże, które ma smak rodziny i życia dzielonego z innymi – podkreślił Papież.

– W Jezusie i z Jezusem Królestwo to jest możliwe. On może przemieniać nasze, bardzo często rozwodnione, spojrzenia, działania, uczucia w to weselne wino. To On jest w stanie uzdrawiać nasze serca i zapraszać nas po raz kolejny, 77 razy, do rozpoczynania na nowo – zwrócił uwagę papież Franciszek.

Franciszek podkreślił, że Duch Święty obecny jest wśród nas, aby zawsze dodawać nam odwagi i sił, abyśmy nadal stawiali na życie.

W trakcje spotkania z Papieżem małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia ślubne.

Pięciodniowa wizyta w Meksyku jest dwunastą podróżą zagraniczną papieża Franciszka. Ostatnie jej punkty zaplanowane są na jutro. Transmisję przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl