Papież do wiernych: nie obrażajcie innych

“Nie obrażajcie innych” – apelował papież Franciszek do wiernych podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie w niedzielę. „Jesteśmy przyzwyczajeni do obrażania” – dodał i podkreślił, że ludziom przychodzi to tak łatwo, jak powiedzieć „dzień dobry”.

Zwracając się do tysięcy ludzi zebranych w południe na placu Świętego Piotra papież Franciszek powiedział: „Kto obraża brata, zabija go w sercu”. „Proszę, nie obrażajcie” – mówił.

Wzywał wiernych, by nie byli „fasadowymi chrześcijanami”.

W rozważaniach papież tłumacząc nauczanie Jezusa podkreślał, że zakaz zabijania dotyczy też wszystkich działań obrażających godność człowieka. Mówił o cudzołóstwie i wyjaśnił, że jest nią nie tylko zdrada małżeńska, lecz również pełne pożądania spoglądanie na kobietę. „Nie patrzcie złym wzrokiem pożądania na kobietę innego” – apelował.

Przestrzegał też przed przysięganiem na Boga wyrażając opinię, że jest to „instrumentalne wykorzystywanie” Bożego autorytetu.

Papież Franciszek wskazywał, że należy unikać obłudy w relacjach z innymi i przezwyciężyć klimat nieufności i wzajemnych podejrzeń, gdyż „zagrażają one pokojowi”.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl