fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Droga miłości zaczyna się od serca

Jezus chce byśmy postępowali drogą miłości, którą On sam nam wskazał i która zaczyna się od serca – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

To z serca pochodzą dobre i złe uczynki i do takiego postrzegania Bożego Prawa zachęcał wiernych Ojciec Święty Franciszek. Przed modlitwą Anioł Pański Papież tłumaczył, że przestrzeganie przykazań wymaga akceptacji serca. To serce stanowi centrum intencji, decyzji, słów i gestów każdego z nas.

– Akceptując Prawo Boże w swoim sercu, rozumiemy, że kiedy nie miłujemy bliźniego, w pewnym stopniu zabijamy siebie samych i innych, ponieważ nienawiść, rywalizacja i podziały zabijają miłość braterską – mówił Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że kiedy akceptujemy Prawo Boże w swoim sercu, rozumiemy, że nie jest niczym dobrym egoizm i zachłanność. Poprzez porzucenie fałszywej przysięgi, podejmujemy postawę pełnej szczerości wobec wszystkich. Jezus – dodał Papież Franciszek – zdaje też sobie sprawę, że wcale nie jest łatwo żyć przykazaniami.

– Z tego powodu oferuje nam pomoc swojej miłości: przyszedł na świat nie tylko po to, aby wypełnić Prawo, ale także, aby obdarzyć nas swoją łaską, abyśmy mogli w ten sposób wypełniać wolę Bożą, miłując Jego i braci. Chodzi o zaufanie i powierzenie się Jemu, przyjmując rękę, którą On nieustannie wyciąga ku nam, aby nasze wysiłki i nasze niezbędne zaangażowanie mogły być wsparte Jego pomocą, pełną dobroci i miłosierdzia – akcentował Papież.

Jezus chce byśmy postępowali drogą miłości, którą On sam nam wskazał i która zaczyna się od serca – dodał Ojciec Święty.

 

TV Trwam News

drukuj