Papież Franciszek udaje się na 100-lecie objawień maryjnych do Fatimy

Ojciec Święty Franciszek udaje się z dwudniową wizytą do Fatimy w Portugalii na obchody 100-lecia objawień maryjnych. Jutro papież wyniesie na ołtarze dwoje pastuszków: Hiacyntę i Franciszka Marto, którzy byli świadkami tamtych wydarzeń.

Św. Jan Paweł II beatyfikował rodzeństwo w 2000 r. Ich wspomnienie przypada 22 lutego. Objawienia w Fatimie wiążą się w cudowny sposób z pontyfikatem papieża Polaka.

13 maja 1981 r., dokładnie 64 lata od pierwszych objawień, Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agce. Polski papież był przekonany, że to Matka Boża uratowała mu wtedy życie – mówi ks. kard. Stanisław Dziwisz, sekretarz Jana Pawła II.

Zamach był absolutnie na śmierć. Przecież był całkowicie przeszyty na wylot. Ilość krwi, która z niego wypłynęła, mogła spowodować śmierć. Jan Paweł II nie raz powtarzał, że jest to dla niego łaska i powtórne życie – podkreśla ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. i trwały przez pięć miesięcy. W tym czasie Matka Boża ukazywała się trójce pastuszków.

Trwa jeszcze proces beatyfikacyjny trzeciej osoby, która doznała objawień – Łucji dos Santos, zmarłej w 2005 r. karmelitanki.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl