fot. PAP/EPA

Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, pozostanie kilka dni w szpitalu

Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu – ogłosił w środę Watykan. Po południu Papież został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli.

W komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom Watykan poinformował, że w minionych dniach Papież uskarżał się na „pewne trudności z oddychaniem”.

„Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu” – głosi oświadczenie.

Podkreślono w nim, że Franciszek jest „poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę”.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo 86-letni Papież pozostanie w klinice Gemelli. To jego drugi pobyt w tym szpitalu. W lipcu 2021 roku przeszedł tam operację jelita.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl