„Z Maryją poza noc” – międzynarodowe czuwanie maryjne

W sobotę rozpocznie się modlitewne czuwanie z Ojcem św. Franciszkiem, połączone z medytacją tajemnic różańcowych. W modlitwę włączy się 10 sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym Jasna Góra. Czuwanie jest przygotowaniem do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi całego świata, którego dokona Papież w Rzymie w niedzielę, 13 października.

Transmisje w Radiu Maryja i TV Trwam

sobota 12 października

– Godz. 17:00 z Placu św. Piotra
(powitanie przez Papieża Franciszka – Figury Matki Bożej)

– Godz. 19:00 z Kościoła Matki Bożej Miłości
(modlitewne czuwanie z Ojcem św. Franciszkiem)

niedziela 13 października

– Godz. 10:20 Msza św. pod przewodnictwem Papieża Franciszka na Placu św. Piotra

Sobotnie uroczystości związane są z Dniem Maryjnym w Roku Wiary przeżywanym wraz z Ojcem św. Franciszkiem. Rozpoczną się w Watykanie rano pielgrzymką do grobu Apostoła Piotra oraz Adoracją Eucharystyczną.

Po południu na Plac św. Piotra przybędzie figura Matki Bożej Fatimskiej. Następnie Papież Franciszek poprowadzi maryjną medytację. Po modlitwie figura Matki Bożej Fatimskiej zostanie przewieziona do rzymskiego Sanktuarium Madonny Bożej Miłości. Tam, w łączności satelitarnej z maryjnymi sanktuariami na całym świecie, odbędzie się czuwanie modlitewne, podczas którego zostanie odmówiony międzynarodowy różaniec. Z Jasnej Góry zostanie poprowadzona II część tajemnicy radosnej różańca świętego: „Nawiedzenie św. Elżbiety”.

Modlitwa połączona będzie ze świadectwami życia Ewangelią, a poprzedzi ją telewizyjne przesłanie Ojca Świętego.

Wyrażam wielką radość i wdzięczność Panu Bogu za to, że pośród dziesięciu sanktuariów zaproszonych do odmawiania międzynarodowej modlitwy różańcowej jest również Częstochowa z Jasną Górą – duchowa stolica Polski. Jednocześnie z głębi serca zapraszam Was wszystkich – tworzących wspólnotę Kościoła częstochowskiego – do udziału we wspólnej modlitwie i w czuwaniu na Jasnej Górze w tym wyjątkowym dniu. Łącząc się, dzięki transmisji telewizyjnej – zaprasza ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Ks. abp Wacław Depo zachęca do przyniesienia ze sobą świec, które są symbolem czuwania z Maryją, prowadzącą ku Chrystusowi. Metropolita częstochowski apeluje również o to, by kolejnego dnia, tj. 13 października, w jedności z Ojcem św., we wszystkich sanktuariach maryjnych i sanktuariach Roku Wiary archidiecezji częstochowskiej oraz tam, gdzie to możliwe, odprawiono Nabożeństwo Fatimskie, zakończone aktem poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

W niedzielę bowiem figura Matki Bożej Fatimskiej powróci na Plac św. Piotra, gdzie Ojciec Święty Franciszek będzie sprawował uroczystą Eucharystię. W czasie Liturgii, wzorem swych poprzedników, poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufam, że – z pomocą Ducha Świętego – ten dar wspólnej modlitwy uprosi światło nadziei i pokoju dla świata, jak również dla naszej Ojczyzny – dodał ks. abp Wacław Depo.

Zaproszenie ks. abp. Wacława Depo

Modlitwa będzie trwać równolegle w różnych miejscach świata i w różnych językach. W czuwaniu uczestniczyć będą m.in. sanktuaria maryjne z Lourdes, Aparecidy, Nairobii, sanktuaria z Japonii, USA i Indii, a także Bazylika Zwiastowania w Nazarecie.

Dzień Maryjny to jedna z ważnych uroczystości przewidzianych w papieskim kalendarzu obchodów Roku Wiary, która zgromadzi w Rzymie setki przedstawicieli ruchów i instytucji związanych w pobożnością maryjną.

plakat_sredni (2)

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl