Dary dla papieża Franciszka trafią na cele charytatywne

Haftowana stuła i ręcznie szyte buty to dary, które otrzyma Ojciec Święty podczas Mszy św. posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.  Przedmioty zaprezentowano dziś w Campus Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki. Buty, kopia stuły i inne dary trafią następnie na licytację, a uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

– Dzielimy się takimi rzeczami, nie myślimy o sobie, ale o całym świecie. Każdy drobiazg, który zostanie nam ofiarowany będzie pomocą – zaznacza ks. Bogdan Kordula, Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Papieska stuła ma 2,5 metra długości. Ręcznie wyhaftowała ją Maria Krupa, mieszkanka gminy Wieliczka, która poświęciła na to prawie 230 godzin.

Brzegi, 24.07.2016. Maria Krupa prezentuje wyhaftowana przez siebie dwuipó³metrow¹ papiesk¹ stu³ê. Na stule znajduj¹ siê insygnia papieskie i logo ŒDM oraz postaæ œw. Kingi, patronki Wieliczki. Prezenty dla papie¿a Franciszka – haftowan¹ stu³ê i rêcznie szyte buty, które papie¿ otrzyma na Mszê pos³ania na zakoñczenie ŒDM zaprezentowano na Campusie Misericordiae w Brzegach, 24 bm. (jb/cat) PAP/Jacek Bednarczyk

PAP/Jacek Bednarczyk

– Na stule znajduje się św. Kinga – nasza wielicka patronka, insygnia papieskie oraz, na odwrocie, nasz Sługa Boży Alojzy Kosiba i logo Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia Maria Krupa.

Brzegi, 24.07.2016. Papieskie buty, dar firmy kontynuuj¹cej tradycje zak³adu Stanis³awa ¯miji, papieskiego szewca prezentuje w³aœciciel firmy Henryk Konopka. Prezenty dla papie¿a Franciszka – haftowan¹ stu³ê i rêcznie szyte buty, które papie¿ otrzyma na Mszê pos³ania na zakoñczenie ŒDM zaprezentowano na Campusie Misericordiae w Brzegach, 24 bm. (jb/cat) PAP/Jacek Bednarczyk

PAP/Jacek Bednarczyk

Papieskie buty to z kolei dar firmy kontynuującej tradycje zakładu Stanisława Żmiji, papieskiego szewca. Producent obuwia Henryk Konopka przyznaje, że to dla niego zaszczyt zrobić buty dla Ojca Świętego Franciszka.

– Zrobienie obuwia dla tak ważnej osoby jest dla mnie zaszczytem. Robimy buty dla różnych ludzi, ale dla tak ważnych osób, jak Papież – my, jako firma, jeszcze nie robiliśmy. Buciki zrobione są z najlepszej cielęcej skóry, jako cholewka, natomiast charakterystyką tego obuwia jest to, że spód z materiału jest bardzo lekki – podkreśla Henryk Konopka.

Wśród darów, które po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży trafią na licytację na rzecz zakupu mobilnej kliniki dla Caritas, który chce pomóc ofiarom wojny w Syrii, są też m.in. rower podarowany przez Czesława Langa, dyrektora Tour de Pologne czy koszulka Jakuba Błaszczykowskiego, pełniącego funkcję ambasadora ŚDM.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl