PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: W czasach pandemii potrzebni są kapłani, którzy dają nadzieję

Ojciec Święty Franciszek napisał, że w czasach cierpienia z powodu pandemii potrzebni są kapłani i osoby konsekrowane o otwartych sercach, ze zdolnością do poświęcenia, współczucia i dawania nadziei. Przestrzegł przed „upartym” dążeniem do realizacji swoich ambicji.

Watykan opublikował papieskie orędzie na 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który będzie obchodzony 25 kwietnia pod hasłem „Święty Józef: marzenie powołania”.

W orędziu Papież zaapelował o „serca otwarte, zdolne do wielkiego zaangażowania, hojne w dawaniu siebie, współczujące w pocieszaniu smutków i mocne, aby umacniać nadzieję”.

„Tego właśnie potrzebuje kapłaństwo i życie konsekrowane, zwłaszcza dzisiaj, w czasach naznaczonych słabością i cierpieniem, także z powodu pandemii, która rodzi niepewność i lęk co do przyszłości i samego sensu życia” – wskazał.

Jak dodał Ojciec Święty, „nie ma wiary bez ryzyka” i tylko „odłożenie na bok własnych planów i wygód pozwala prawdziwie powiedzieć Bogu >>tak<<”.

Zwrócił uwagę na wymiar służby jako konkretnego „daru z siebie”, czego wzorem jest święty Józef – „zawsze gotowy na nowe okoliczności, nie narzekając na to, co się wydarzyło, skłonny pomóc, aby załagodzić sytuację”.

„Chętnie myślę o świętym Józefie, opiekunie Jezusa i Kościoła, jako o opiekunie powołań. Z jego gotowości do służby wypływa bowiem jego troska wyrażająca się w opiece” – dodał papież Franciszek.

Święty Józef – napisał Papież – „nie marnował czasu na zamartwianie się tym, co było nie po jego myśli, żeby nie tracili na tym ci, którzy byli pod jego opieką”.

„Wrażliwa i troskliwa opieka jest znakiem właściwie realizowanego powołania. Jest świadectwem życia dotkniętego Bożą miłością. Jakże piękny wzór życia chrześcijańskiego dajemy, kiedy nie dążymy uparcie do realizacji swoich ambicji” – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl