Papież Franciszek: Nadzieja chrześcijańska jest oczekiwaniem na coś, co już zostało dokonane

Zmartwychwstanie to rzeczywistość pewna – wskazał Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował cykl rozważań na temat nadziei.

Zaznaczył, że za każdym razem, kiedy stajemy w obliczu naszej śmierci albo śmierci kogoś bliskiego, czujemy, że nasza wiara poddawana jest próbie.

Pojawiają się wątpliwości dotyczące życia po śmierci oraz tego czy zobaczymy jeszcze naszych bliskich.

W tym kontekście Ojciec Święty przytoczył słowa św. Pawła, który w obliczu lęków i niepewności zachęcał, by trzymać się nadziei, wkładając na głowę jak hełm „nadzieję zbawienia”.

– Paweł w obliczu lęków i niepewności wspólnoty zachęcał, by trzymać się nadziei, zwłaszcza w najtrudniejszych doświadczeniach i chwilach naszego życia, wkładając na głowę jak hełm „nadzieję zbawienia”. To jest właśnie nadzieja chrześcijańska. Mówiąc o nadziei, możemy mieć skłonność, by rozumieć ją zgodnie z potocznym znaczeniem tego słowa, a mianowicie w odniesieniu do czegoś pięknego, czego pragniemy, ale może się spełnić albo też i nie. […]Nadzieja chrześcijańska jest oczekiwaniem na coś, co już zostało dokonane i co na pewno dokona się dla każdego z nas. Również nasze zmartwychwstanie oraz zmartwychwstanie bliskich zmarłych nie jest czymś, co może się stać, (albo i nie), ale jest to rzeczywistość pewna, ponieważ zakorzeniona w wydarzeniu zmartwychwstania Chrystusa. Żywienie nadziei oznacza zatem nauczenie się życia w oczekiwaniu – mówił papież Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych w auli Pawła VI. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty powiedział:

– Jutro w święto Ofiarowania Pańskiego, będziemy obchodzili światowy dzień życia konsekrowanego. Waszej modlitwie polecam kapłanów, siostry i braci z zakonnych zgromadzeń czynnych i kontemplacyjnych. Niech ich życie poświęcone Bogu i charyzmatyczna posługa, przynoszą obfity owoc dla dobra wiernych i ewangelizacyjnej misji Kościoła. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl