fot. flickr.com

Program podróży papieża do Mozambiku, na Madagaskar i Mauritius

Mozambik, Madagaskar, Mauritius – to etapy podróży papieża Franciszka w dniach od 4 do 10 września, której program został ogłoszony w piątek. Będzie to wizyta śladami św. Jana Pawła II, który odwiedził te trzy kraje.

Pierwszym etapem dalekiej i długiej podróży będzie stolica Mozambiku, Maputo, do której papież przybędzie w środę 4 września wieczorem miejscowego czasu.

W czwartek Franciszek spotka się z prezydentem kraju Filipe Nyusim, a następnie z przedstawicielami wszystkich władz, do których wygłosi przemówienie. Na ten dzień zapowiedziano także międzyreligijne spotkanie papieża z młodzieżą oraz z biskupami i duchowieństwem.

6 września Franciszek odwiedzi szpital w stolicy Mozambiku i odprawi Mszę świętą. Po niej odleci na Madagaskar. Powitany zostanie na lotnisku w stolicy, Antananarywie.

W sobotę 7 września Papieża podejmie w Pałacu Prezydenckim szef państwa Andry Nirina Rajoelina. Franciszek wygłosi też przemówienie do władz, a następnie będzie modlił się w klasztorze karmelitanek bosych i spotka się z biskupami. Wieczorem odbędzie się czuwanie papieża z młodzieżą na błoniach diecezjalnych.

W tym samym miejscu w niedzielę Franciszek odprawi Mszę świętą. W programie wizyty na Madagaskarze jest też spotkanie i modlitwa z robotnikami.

W poniedziałek 9 września papież poleci na Mauritius. Po uroczystości powitania na lotnisku w stolicy, Port Louis odprawi Mszę św. przy pomniku Matki Bożej Królowej Pokoju. Odwiedzi również sanktuarium Pere Laval, spotka się z pełniącym obowiązki prezydenta Paramasivumem Pillayem Barlenem Vyapoory i z delegacją wszystkich władz.

Następnie Papież powróci na Madagaskar, skąd w poniedziałek 10 września odleci do Rzymu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl