Papież Franciszek: Chrześcijanin jest misjonarzem nadziei

Chrześcijanin jest misjonarzem nadziei – powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. W swoich rozważaniach Papież akcentował że chrześcijanin nie jest prorokiem nieszczęścia.

Istotą jego przepowiadania – jak wskazał –  jest coś wręcz przeciwnego: to Jezus, który umarł ze względu na miłość, a którego Bóg wskrzesił w poranek Wielkanocy, jest istotą wiary chrześcijańskiej.

Jezus nie zmartwychwstał tylko dla siebie. Jeśli wstępuje do Ojca, to dlatego, że chce, aby Jego zmartwychwstanie było udziałem każdego człowieka i pociągnęło wzwyż wszelkie stworzenie – zaznaczył papież Franciszek.

– Jakże wspaniale pomyśleć, że jesteśmy głosicielami zmartwychwstania Jezusa i zmartwychwstanie Jezusa przemienia. Jezus jest żywy. To dodaje siły do codziennego życia, do przemiany. Jakże wspaniale pomyśleć, że jesteśmy głosicielami zmartwychwstania Jezusa nie tylko słowami, ale poprzez czyny i świadectwo życia! Jezus nie chce, aby uczniowie powtarzali jedynie formuły wyuczone na pamięć. Chce świadków: ludzi, którzy szerzą nadzieję  poprzez swój sposób akceptowania, uśmiechania się, kochania – podkreślił Papież.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pozdrowił wiernych zebranych na modlitwie. Zwracając się do Polaków papież Franciszek zachęcił do odmawiania Różańca.

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich w dniu, w którym przypada święto Franciszka z Asyżu. Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec”. Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę św. Piotra, w intencjach całego świata. Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie wątpiących, odrzucających Boga i o zbawienie dusz czyśćcowych. Wam wszystkim, którzy odmawiacie Różaniec, z serca błogosławię! – powiedział Ojciec Święty

Transmisję z audiencji generalnej przeprowadziła TV Trwam. Całość transmisji można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj