Ojciec św. Franciszek: Niech wiara w zmartwychwstanie zachęca do gestów solidarności

Papież Franciszek powiedział w wielkanocny poniedziałek, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa powinna zachęcać do „gestów solidarności i gościnności” oraz „podsycać” pragnienie pokoju. Mówił o potrzebie starań o środowisko naturalne, wolne od „degradacji”.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie maryjnej Regina Coeli w Watykanie papież mówił, że od chwili zmartwychwstania Chrystusa ostatnie słowo „nie należy do śmierci” i „grobu”, ale do życia.

„Narodziło się życie” – wskazał.

„Umocnieni tym wydarzeniem, które stanowi prawdziwą nowość w historii i we wszechświecie jesteśmy wezwani do tego, by być nowymi mężczyznami i kobietami według Ducha Świętego i głosić wartość życia” – dodał.

Następnie podkreślił: „Będziemy mężczyznami i kobietami zmartwychwstania, jeśli pośród zdarzeń, które dręczą świat, spraw doczesnych, które oddalają od Boga, będziemy umieli wykonać gesty solidarności i gościnności, podsycać powszechne pragnienie pokoju i starania o środowisko naturalne wolne od degradacji” – oświadczył Franciszek.

Wyjaśnił, że to skuteczność tych „zwyczajnych i ludzkich znaków”, wspieranych przez wiarę „może wykroczyć poza nasze możliwości”.

Papież podkreślił, że Chrystus wyzwala z nieszczęść, „dociera do każdego ludzkiego serca i przywraca nadzieję każdemu uciskanemu i cierpiącemu”.

Franciszek modlił się za osoby przeżywające trudności i znajdujące się w niebezpieczeństwie, aby „nie pozostały ofiarami pesymizmu”, lecz znalazły wsparcie i pocieszenie, a także za „prześladowane i uciskane wspólnoty chrześcijańskie, które są wezwane do trudniejszego i bardziej odważnego świadectwa”.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl