Papież modlił się za ofiary zamachu w Stambule

Ojciec Święty Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary zamachu w Stambule, gdzie w noc sylwestrową zginęło 39 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Mówił, że plaga terroryzmu ogarnia świat.

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych w Nowy Rok w południe w Watykanie na modlitwie Anioł Pański, papież Franciszek powiedział: „Niestety przemoc uderzyła także tej nocy życzeń i nadziei. Z bólem wyrażam bliskość z narodem tureckim”.

„Modlę się za ofiary i za rannych i za cały naród pogrążony w żałobie i proszę Boga, by wspierał wszystkich ludzi dobrej woli, którzy odważnie angażują się, by stawić czoła pladze terroryzmu i tej plamie krwi, która ogarnia świat mrokami strachu i niepokoju” – dodał Papież w Światowym Dniu Pokoju, obchodzonym przez Kościół 1 stycznia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl