Papież Franciszek: Sam Jezus bierze nas za rękę

Sakrament namaszczenia chorych pozwala nam namacalnie dotknąć współczucia Boga – powiedział dziś papież Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież mówił, że poprzez ten sakrament łatwiej nam poszerzyć spojrzenie na doświadczenie choroby i cierpienia w perspektywie Bożego Miłosierdzia.

Największa pociecha – jak mówił Papież – wypływa z faktu, że w sakramencie sam Jezus bierze nas za rękę i przypomina, że teraz do Niego należymy i że nic – nawet zło i śmierć – nie może nas nigdy od Niego odłączyć.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty zaapelował o pokój i pojednanie w ogarniętej falą niepokojów społecznych Wenezueli.

Zwracając się do wiernych podczas spotkania w Watykanie papież Franciszek oświadczył, że ze szczególnym niepokojem obserwuje wydarzenia w Wenezueli. W ten sposób odniósł się do antyrządowych protestów i zamieszek, tłumionych przez policję. Zginęło tam kilkanaście osób, a wiele zostało rannych.

Papież powiedział: „Apeluję gorąco o to, by jak najszybciej przerwano przemoc oraz wrogość i aby cały naród wenezuelski, począwszy od władz politycznych i instytucjonalnych, zaangażował się na rzecz krzewienia pojednania poprzez wzajemne przebaczenie, a także szczerego dialogu, szanującego prawdę i sprawiedliwość”.

Papież Franciszek zapewnił o swej modlitwie za zabitych w starciach i za ich rodziny oraz o to, by kraj odnalazł „pokój i zgodę”.

Ojciec Święty pozdrowił też pielgrzymów w tym Polaków.

„Witam pielgrzymów polskich, a szczególnie dyrektorów diecezjalnych rozgłośni radiowych z Polski przybyłych na rzymskie rekolekcje. Proszę was, tu obecnych, abyście troszcząc się o chorych, zachęcali ich, by z ufnością przyjmowali sakrament namaszczenia. Niech będzie dla nich umocnieniem i jednoczy ich z Chrystusem. Niech napełni ich serca pokojem i mocą w znoszeniu cierpienia, choroby czy starości oraz pomaga w odzyskiwaniu zdrowia i pełni sił. Polecając waszej modlitwie wszystkich chorych, z serca wam błogosławię.”    

RIRM/PAP

drukuj