Papież Franciszek spotka się z imigrantami na wyspie Lesbos

Ojciec Święty odwiedzi dziś grecką wyspę Lesbos. 13. zagraniczna podróż Papieża ma mieć charakter humanitarny i ekumeniczny. Papież Franciszek zwizytuje m. in. obóz dla uchodźców, gdzie przebywa 2,5 tys. osób ubiegających się o azyl oraz spotka się z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem.

Ojcu Świętemu podczas wizyty towarzyszyć będą patriarcha Konstantynopola Bartłomiej oraz arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim.

Przez podróż na grecką wyspę Papież Franciszek chce przypomnieć światu, że kryzys migracyjny nie został rozwiązany i wciąż się pogłębia – mówi ks. prof. Jan Machniak, dyrektor katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Współczesny świat ma możliwości rozwiązania tego problemu, przez pomoc udzielaną czy  tam  na miejscu, czy poprzez przyjęcie tych, którzy nie posiadają swego domu.  Ojciec Święty Franciszek realizuje w ten sposób program swego pontyfikatu, który zaznaczył bardzo wyraźnie, kiedy zaraz na  u początku posługi piotrowej  pojechał na Lampedusa– wyspę na Morzu Śródziemnym, która należy do Sycylii.  Spotkał się tam z tymi ludźmi, którzy z Afryki na bardzo skromnych okrętach próbowali wtedy przedostać się do Europy. A więc ten problem Biskupa Rzymu jest jednocześnie wielkim wyzwaniem  dla nas do tego byśmy pomagali na różne sposoby-   zaznacza ks. prof. Jan Machniak.

Na zakończenie środowej audiencji generalnej Ojciec Święty poprosił wiernych o modlitwę w intencji jego podróży na wyspę Lesbos.

Grecka wyspa znajduje się zaledwie kilka kilometrów od wybrzeży tureckich, dlatego tak wielu emigrantów właśnie tą drogą próbuje przedostać się do Europy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl