„Dzień Otwarty” w urzędach skarbowych

W całej Polsce trwa „Dzień Otwarty” w urzędach skarbowych. Pracownicy będą przyjmowali zeznania podatkowe za 2015 r., pomagali w rozliczeniach elektronicznych oraz wyjaśniali ewentualne wątpliwości. 

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów podkreśla, że „Dzień Otwarty” to dobra okazja, by ci, którzy nie złożyli jeszcze zeznania podatkowego, mogli to uczynić.

– Mamy takie informacje, że bardzo często podatnicy chcieliby uzyskać szczegółowe informacje, ale z jakiegoś powodu pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem, w standardowych godzinach pracy jest to uniemożliwione czy utrudnione. W związku z tym już od 2004 roku (a więc już 12 lat), regularnie prowadzimy taki dzień w urzędach skarbowych. A prowadzimy go dlatego, bo jest zainteresowanie, bo ludzie też odczuwają potrzebę, aby spotkać się z urzędnikiem i zadać nurtujące ich pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości – tłumaczy Paweł Jurek.

Ministerstwo Finansów apeluje o niezwlekanie z rozliczeniem do ostatniego dnia, kiedy jest to możliwe.

Z danych opublikowanych przez resort finansów wynika, że Polacy coraz chętniej rozliczają się z urzędem skarbowym przez internet. Takich osób jest już 6 milionów. Poza tym coraz więcej z nas przekazuje 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl