Watykan: Papież Franciszek modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

Papież Franciszek modlił się rano przy grobie św. Jana Pawła II w przypadający w poniedziałek dzień jego wspomnienia liturgicznego – podał Watykan. Mija 40 lat od inauguracji pontyfikatu papieża Polaka.

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że papież Franciszek udał się do kaplicy św. Sebastiana w bazylice watykańskiej na modlitwę przy grobie Jana Pawła II.

W nocie przypomniano, że na dzień wspomnienia liturgicznego wybrano rocznicę inauguracji pontyfikatu, w trakcie której zabrzmiały słowa nowego papieża: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl