fot. PAP/EPA

Papież: Nadzieja chrześcijańska wypływa z faktu, że Bóg kocha każdego z nas

Pokój wypływający z wiary jest darem: to łaska doświadczenia, że Bóg nas kocha i że zawsze jest u naszego boku – wskazał Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież kontynuował cykl rozważań na temat nadziei.

Ojciec św. Franciszek, powołując się na fragment z Listu do Rzymia,n wskazuje za św. Pawłem, z jakiego powodu człowiek może się chwalić i kiedy nie wypływa to z pychy.

Chlubić się – jak mówił Papież – możemy z obfitości Bożej łaski oraz ucisków, które uczą nas przyjmować Boże miłosierdzie. Natomiast nadzieja chrześcijańska wypływa z faktu, że Bóg kocha każdego z nas – podkreślił Papież.

Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje i który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich. Abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać i abyśmy nauczyli się wspierać jedni drugich. Nie zapominajcie, że nadzieja nigdy nie zawiedzie – mówił Ojciec Święty.

Papież pozdrowił też pielgrzymów i zwrócił się do Polaków.

Pozdrawiam przybyłych na audiencję pielgrzymów polskich. Wczoraj wspominaliśmy świętych patronów Europy, tj. Cyryla i Metodego. Ci dwaj bracia pochodzący z Salonik przynieśli Ewangelię narodom słowiańskim. Także dzisiaj przypominają oni Europie i wszystkim nam o potrzebie zachowania jedności wiary, tradycji, kultury chrześcijańskiej i życia na co dzień Ewangelią. Wam wszystkim, którzy te wezwania podejmujecie i wspieracie swoją modlitwą, z serca błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu nadały Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj