fot. PAP/EPA

Prezydent USA z żoną przybyli na audiencję u papieża Franciszka

Prezydent USA, Joe Biden, z żoną Jill przybyli w piątek w południe do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. To pierwsza wizyta Joe Bidena jako przywódcy Stanów Zjednoczonych u papieża, ale kolejne spotkanie z Franciszkiem w ostatnich sześciu latach.

Jednym z tematów może być tzw. aborcja w kontekście dyskusji nad zakazem udzielania Komunii św. katolickim politykom, którzy popierają zabijanie nienarodzonych. Takie poglądy ma m.in. Joe Biden.

Papież Franciszek nazywa tzw. aborcję „zabójstwem”. Jednocześnie powiedział dziennikarzom, że sam nigdy nie odmówił nikomu Komunii św.

Prezes Human Life International Polska, Ewa Kowalewska, podkreśliła, że Joe Biden jest jednym z najbardziej proaborcyjnych prezydentów w historii.

– Ojciec Święty Franciszek non stop mówi na temat ochrony życia dziecka poczętego. A teraz pojawi się prezydent Stanów Zjednoczonych, który jest najbardziej proaborcyjnym prezydentem w historii. Mówi, że jest katolikiem, przystępuje do Komunii św. – tutaj się coś nie zgadza. Oczekujemy, że jednak powinno to być zaznaczone pomimo poprawności politycznej. Byłoby to bardzo ważne w kontekście tego, co dzieje się w tej chwili w Ameryce – zauważyła Ewa Kowalewska.   

Wśród tematów mogą pojawić się też sprawy związane z kryzysami na świecie. Wymienia się tu Afganistan, Syrię i szczególnie bliski Papieżowi Liban.

Spotkanie prezydenta USA i Ojca Świętego będzie miało miejsce przed rozpoczynającym się w niedzielę szczytem G20 w Rzymie i konferencją klimatyczną COP26 w Glasgow.

Joe Biden w Watykanie będzie po raz pierwszy od zaprzysiężenia, chociaż z papieżem Franciszkiem spotkał się i rozmawiał już kilka razy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl