Papież odwiedzi Francję

Ojciec św. Franciszek w przyszłym roku zamierza odwiedzić Francję – poinformował Watykan. Natomiast zapowiedziana na 25 listopada papieska wizyta w Strasburgu ograniczy się do wizyt w siedzibach Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.

Ojciec św. Franciszek pojedzie pod koniec listopada przyszłego roku do Francji, ale jej formalnie nie odwiedzi – wynika z ogłoszonego przez Watykan programu wizyty w Strasburgu, która potrwa niecałe cztery godziny. 25 listopada rano na tamtejszym lotnisku odbędzie się prywatna ceremonia powitania papieża, po której uda się on od razu do Parlamentu Europejskiego, by wygłosić tam przemówienie.

Wizyta w siedzibie PE potrwa według programu półtorej godziny. Następnie Papież pojedzie do gmachu Rady Europy, gdzie również będzie przemawiać. Wczesnym popołudniem powróci do Rzymu. Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi pytany przez dziennikarzy o to, czy Papież odwiedzi Francję, wyjaśnił w komunikacie, że taka podróż apostolska planowana jest na przyszły rok.

Z kolei pod koniec listopada Ojciec św. Franciszek złoży wizytę w Turcji na zaproszenie ekumenicznego zwierzchnika patriarchatu Konstantynopola Bartłomieja w związku z uroczystościami jego patrona, św. Andrzeja. Program tej podróży nie jest jeszcze znany.

 

 

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl