fot. PAP/EPA

Uroczystość Bożego Ciała w Watykanie

Nie marnujmy życia, goniąc za tysiącem rzeczy bezużytecznych, które powodują uzależnienia i pozostawiają pustkę – to apel, który płynie dziś z ust Ojca Świętego Franciszka. Papież przewodniczył w Watykanie Mszy św. z okazji uroczystości Bożego Ciała.

Eucharystia gasi głód rzeczy i rozpala pragnienie służenia, podnosi z wygodnego siedzącego trybu życia – mówił w Bazylice Świętego Piotra papież Franciszek.

– Teraz należy pilnie zatroszczyć się o tych, którzy cierpią głód pożywienia i godności tych, którzy nie pracują i którym trudno uczynić krok naprzód. I trzeba zrobić to w sposób konkretny – zaznaczył Biskup Rzymu.

Jak wskazał Ojciec Święty, dziś potrzeba prawdziwej bliskości i solidarności, tak jak Jezus w Eucharystii staje się bliski wiernym. Papież Franciszek przypomniał, że to właśnie Eucharystia uzdrawia negatywną pamięć, gdy uważamy, że jesteśmy nieużyteczni.

– Co wnosimy w świat? Czy nasze smutki, nasze rozgoryczenie czy też radość Pana? Czy przyjmujemy Komunię Świętą, a potem idziemy dalej, by narzekać, krytykować i użalać się nad sobą? – pytał Ojciec Święty.

W południe podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek apelował do społeczności międzynarodowej o podjęcie wysiłków na rzecz Libii. Nawiązując do obchodzonego dziś dnia krwiodawcy, Ojciec Święty zachęcał także wiernych do oddawania krwi.

TV Trwam News

drukuj