fot. PAP/EPA

Watykan: Papież przyjął na audiencji sekretarza stanu USA

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji amerykańskiego sekretarza stanu Antony’ego Blinkena. Rozmowa trwała 40 minut, a w jej trakcie Papież zapewnił o swej miłości do narodu Stanów Zjednoczonych – podał Watykan.

To było pierwsze spotkanie Papieża z wysokiej rangi przedstawicielem administracji prezydenta Joe Bidena.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował dziennikarzy, że audiencja upłynęła w „serdecznym klimacie”.

„Dla Papieża była to okazja do przypomnienia jego podróży w 2015 roku i do wyrażenia miłości oraz swej uwagi wobec narodu Stanów Zjednoczonych Ameryki” – oświadczył Matteo Bruni.

Podczas swej wizyty w Watykanie Antony Blinken spotkał się także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji, arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

Przed prywatną rozmową z papieżem szef amerykańskiej dyplomacji zwiedził Kaplicę Sykstyńską oraz komnatę Sala Regia w Pałacu Apostolskim.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl