fot. pixabay.com

Przewodniczący KEP: Raport Maticia przekroczył wszelkie dotychczasowe granice etyczne

Ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, krytycznie odniósł się do przyjętego przez Parlament Europejski tzw. raportu Maticia. W Wieleniu metropolita poznański mówił, że jest to rezolucja, która przekroczyła wszelkie dotychczasowe granice etyczne. Po raz pierwszy tzw. aborcję nazwano prawem człowieka.

Autorem raportu jest chorwacki socjalista, europoseł Predrag Matić. Celem dokumentu jest wywarcie presji na wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej, aby uznały tzw. aborcję za prawo człowieka i umożliwiły swoim obywatelom nieograniczony dostęp do niej, jak również do szerokiej gamy środków antykoncepcyjnych.

„Dokument ten dotyczy >>zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet<<. Już sama jego nazwa bardziej przypomina język charakterystyczny dla hodowli bydła niż rozwoju człowieka. Jest to rezolucja, która przekroczyła wszelkie dotychczasowe granice etyczne. Po raz pierwszy bowiem w tym dokumencie aborcję nazwano prawem człowieka” – mówił ks. abp Stanisław Gądecki w homilii podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim w archidiecezji poznańskiej.

Swój niepokój w związku z przyjętą przez Parlament Europejski rezolucją wyraziła także Rada Episkopatów Unii Europejskiej.

„To odstępstwo Europy jest niepokojące. Świadczy ono o kryzysie antropologicznym, kryzysie w rozumieniu człowieka, który został zakwestionowany. Choć rezolucja nie jest wiążąca, to jednak wyniki głosowania są niepokojące, bo kryje się za tym zmiana mentalności, postrzegania świata” – podkreślał ks. Manuel Barrios Prieto, sekretarz generalny Rady Episkopatów Unii Europejskiej COMECE.

Za raportem Maticia głosowali dominujący w Parlamencie Europejskim socjaliści i liberałowie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl