W Watykanie coraz więcej pielgrzymów

Z godziny na godzinę w Watykanie przybywa pielgrzymów. Wezmą oni udział w kanonizacji dwóch Papieży: Jana Pawła II i  Jana XXIII. Na ołtarze zostaną wyniesieni przez Ojca Św. Franciszka. W uroczystościach będzie uczestniczył także Benedykt XVI, emerytowany Papież.

W Watykanie jest już o. Marian Sojka, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja, który rozmawiał z pielgrzymami z Polski. To właśnie nasi rodacy mają stanowić jedną z najliczniejszych grup podczas jutrzejszej Mszy św. kanonizacyjnej na Placu Św. Piotra.

– Coraz więcej pielgrzymów przebywa tutaj, aby jeszcze przed uroczystością kanonizacyjną móc się nacieszyć tym miejscem, móc się pomodlić, przez chwilę zadumać się nad postacią Jana Pawła II – informuje o. Marian Sojka.
– Przyjechaliśmy z Wadowic. 21 dni na rowerze, 1800 km, a 6 lat temu przeszedłem tą samą trasą, ale pieszo. Było to 47 dni, 1700 km. Dziękujemy Bogu, że możemy tutaj być i z tą wielką rzeszą ludzi z całego świata Bogu dziękować i Jana Pawła II o wstawiennictwo prosić – mówią pielgrzymi.

Dziś, w przededniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, w wielu miejscach w kraju odbędą się uroczystości związane z tym wydarzeniem. W kościołach sprawowane będą Msze św., a wierni będą uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym. Odbędą się liczne koncerty papieskie.

Wieczorem czuwania rozpoczną się w Warszawie na placu Piłsudskiego, a także sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Na błoniach przed sanktuarium będzie można wysłuchać koncertu – misterium „Kolory Miłosierdzia”. W Wadowicach wierni będą mogli uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, a także w czuwaniu młodzieży na placu Jana Pawła II.

RIRM


Galeria:

drukuj