Relikwie bł. Jana Pawła II w Toruniu

W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu będą miały miejsce uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii krwi bł. Jana Pawła II.

W sanktuarium MBNP, w parafii pw. Św. Józefa w Toruniu zostało przygotowane specjalne miejsce czci relikwii dla bł. Jana Pawła II. Za mglistą szybą zostanie umieszczona naturalnej wielkości postać papieża.

Rzeźba papieża będzie widoczna, ale zarazem zamglona. Kryje się w tym piękna symbolika: Jan Paweł II wprawdzie nie jest wyraźnie widoczny, ale jest obecny w tajemnicy świętych obcowania. Relikwie zostaną umieszczone w przestrzeni serca postaci Ojca Świętego na tle wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nad głową Ojca Świętego znajdzie się cień gołębicy – symbol Ducha Świętego, a obok wyryte słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi” – bodaj najbardziej brzemienne w skutki słowa tego pontyfikatu. W całej kompozycji  ważne znaczenie posiada gra świateł.

Autorem całego projektu i autorem rzeźby Jana Pawła II jest prof. Zofia Dąbrowska. Inicjatywa została podjęta nie tylko z myślą o parafii i parafianach, ale w nie mniejszym stopniu z myślą o pielgrzymach przybywających do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o rozwoju sanktuarium, a także ruchu pielgrzymkowego.

Poświęcenia tego miejsca dokona ks. bp Andrzej Suski, który o 12.30 będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl