Relikwie Jana Pawła II w Toruniu

Toruńska parafia św. Maksymiliana Kolbego przeżywa dziś podwójną uroczystość: odpust oraz wprowadzenie do kościoła relikwii św. Jana Pawła II, którego dokona ks. prał. Sławomir Oder, postulator w procesie kanonizacyjnym naszego Wielkiego Rodaka. Ks. Sławomir Oder będzie także przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

Ks. kan. Mariusz Klimek (proboszcz parafii) powiedział, że obecność relikwii św. Jana Pawła II jest potrzebą całej wspólnoty parafialnej. Chcemy, by św. Jan Paweł II nie tylko pozostał w naszej pamięci, ale by przez swoje nauczanie wskazywał właściwą drogę życia.

– Pragnęliśmy relikwii św. Jana Pawła II dlatego, że kult naszego Rodaka jest bardzo żywy. Poczucie Jego obecności da nam głęboką nadzieję i przyczyni się do wzrostu duchowego. Wierzymy, że Jego nauczanie o pokorze, głębokiej wierze, i jego piękna postawa trwania przy boku Maryi Niepokalanej (tak jak święty Maksymilian) pomoże nam odszukiwać tych wartości, które będą nam towarzyszyły i ugruntowywały wiarę. Papież upatrywał realizację swojego zadania w pielgrzymowaniu. Podczas swojego pontyfikatu odwiedził wiele miejsc na ziemi, a teraz będzie pielgrzymem także w naszej parafii – powiedział ks. kan. Mariusz Klimek.

Proboszcz parafii dodał, że przygotowania do dzisiejszej uroczystości trwały od dłuższego czasu. Wierni odmawiali Nowennę do św. Jana Pawła II i do św. Maksymiliana.

Relikwie będą udostępniane wiernym podczas świat związanych ze św. Janem Pawłem II.

RIRM

drukuj