Toruń: Kolejny dzień szkoły Bractwa św. Jana Pawła II

Trwa pierwsza edycja letniej szkoły Bractwa św. Jana Pawła II. Jej uczestnicy zgłębiają postać i nauczanie świętego Papieża – Polaka. Każdego dnia tematem przewodnim jest inny aspekt pontyfikatu św. Jana Pawła.

Dziś w drugim dniu uczestnicy wysłuchają wykładów i fragmentów nauczania św. JP II z okresu jego początkowej pracy duszpasterskiej i późniejszej posługi biskupiej.

Kolejne dni poświęcone będą Polsce, rodzinie oraz posłudze misyjnej i ostatnim dniom św. Jana Pawła II.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podkreśla, że nauczanie Papieża Polaka jest wielkim dziedzictwem do którego warto wracać.

– Od śmierci Jana Pawła II, poza okresem beatyfikacji i kanonizacji, wydaje się, że niejednokrotnie odsuwamy gdzieś historię, pamięć o naszym świętym Papieżu. Tymczasem jego nauczanie pozostaje wciąż aktualne. To największy z Polaków, największy skarb i dziedzictwo naszej kultury oraz Kościoła. Warto wracać do osoby świętego Jana Pawła II. Sanktuarium stało się impulsem oraz inspiracją zarówno do powołania Bractwa, jak i do stworzenia szkoły. Natomiast celem samej szkoły jest propagowanie myśli św. Jana Pawła II, odczytanie pewnych zadań społecznych, które stoją przed nami i wreszcie uczenie się od niego duchowości – zaznacza ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Celem letniej szkoły Bractwa św. JP II jest wejście na drogę formacji duchowej i intelektualnej pod przewodnictwem Papieża Polaka. Bractwo to inicjatywa wyrosła przy sanktuarium pod jego wezwaniem oraz NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Członkiem bractwa może zostać każdy, bez względu na wykształcenie.

RIRM

drukuj