fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek o św. Janie Pawle II: Nadzwyczajny dar Boga dla Kościoła

Ojciec Święty Franciszek nazwał świętego Jana Pawła II „nadzwyczajnym darem” Boga dla Kościoła. Słowa Franciszka zamieszczono na jego profilu na Twitterze w przypadającą w czwartek uroczystość wspomnienia liturgicznego papieża Polaka.

Na redagowanym w dziewięciu językach profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa papieża: „Święty Jan Paweł II, pełen pasji dla życia i podziwu dla tajemnicy Boga, świata i człowieka, był nadzwyczajnym darem Pana dla Kościoła”.

„Pamiętajmy o jego wierze: niech będzie przykładem dla przeżywania naszego świadectwa dzisiaj” – dodał papież Franciszek.

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II obchodzone jest w Kościele katolickim na całym świecie w rocznicę inauguracji jego pontyfikatu w 1978 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl