O. A. Laskosz CSsR: Trzeba podziękować Panu Bogu za dar naszej świątyni

Myślę, że trzeba naprawdę podziękować Panu Bogu za ten dar, jaki otrzymała Rodzina Radia Maryja w postaci naszej świątyni. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II tętni życiem […]. Z dnia na dzień pielgrzymów nie ubywa, wręcz przeciwnie – tych pielgrzymów jest bardzo wielu – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR. Kustosz toruńskiego sanktuarium w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja podsumował dotychczasowy rozwój tej świątyni.

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest otwarte dla pielgrzymów od wczesnego rana do późnego wieczora. W świątyni codziennie sprawowana jest Msza św. oraz nabożeństwa, takie jak różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego czy Apel Jasnogórski – poinformował o. Andrzej Laskosz CSsR.

Nasz kościół jest otwarty od godz. 6.00 do godz. 21.30. To informacja dla tych, którzy się wybierają […]. Zaczynamy o 6.30 jutrznią. Modlimy się z wiernymi […]. O 7.00 mamy pierwszą Mszę św. poranną […]. O 11.30 codziennie w naszym sanktuarium jest różaniec, a o godz. 12.00 Msza św. O godzinie 15.00 codziennie jest również koronka do Bożego Miłosierdzia. W piątek mamy dodatkowo Drogę Krzyżową. O godz. 17.30 odbywają się nieszpory […]. Na nieszporach mamy bardzo wielu pielgrzymów. Cieszą się, że to piękne nabożeństwo jest tutaj wprowadzone. O godz. 18.00 jest kolejna Msza św., a o 21.00 Apel Jasnogórski – wyjaśnił kustosz toruńskiego sanktuarium.

O. Andrzej Laskosz CSsR zwrócił uwagę, że w okresie wakacyjnym toruńską świątynię odwiedzają liczne grupy pielgrzymkowe, w skład których wchodzą zarówno osoby świeckie, jak i duchowne. Pojawia się również bardzo dużo ludzi młodych.

Bardzo wielu wspaniałych księży, katechetów, siostry zakonne, osoby świeckie, zorganizowane grupy młodzieży przybywają tutaj. Trzeba powiedzieć, że młodzież bardzo często słucha Radia Maryja, bo mówią o wielu sprawach, które wysłuchali w Radiu Maryja. Trzeba się cieszyć, że Radio Maryja dociera nie tylko do starszej społeczności naszej Ojczyzny, ale także do młodych ludzi – podkreślał o. Andrzej Laskosz CSsR.

Kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zaprosił również wszystkich do wzięcia udziału w zbliżających się wydarzeniach: Dziękczynieniu w rodzinie oraz odpuście św. Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy się do nas wybierają 3 września. Zapraszamy na to spotkanie, by tutaj świętować, dziękować Bogu za tę świątynię, ale też od 16. do 23. października mamy dni Jana Pawła II, odpust ku czci wielkiego papieża. Wiele przygotowań w tym kierunku jest już wykonywanych – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Całość rozmowy z o. Andrzejem Laskoszem w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

Spotkajmy się na 8. „Dziękczynieniu w Rodzinie” [ZOBACZ WIĘCEJ]

WSZYSTKO o Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II [tutaj

RIRM

drukuj