fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium rozpoczyna się Nowenna Pompejańska za Ojczyznę

 Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się dziś Nowenna Pompejańska za Ojczyznę.

W południe w toruńskim sanktuarium sprawowana będzie Msza święta. Zostaną rozdane również chleb i woda. Są to symbole – podejmowanego przez wielu uczestników nowenny – jednego dnia postu i modlitwy w intencji dobrego wyboru nowych posłów i senatorów na przyszłą kadencję.

Nowenna potrwa do 30 października, codziennie odmawiane będą cztery części różańca świętego. W inicjatywę modlitewną może włączyć się każdy – zachęca kustosz toruńskiego sanktuarium – o. Andrzej Laskosz CSsR.

Przez 54 dni będziemy odmawiać cztery części różańca w jednej intencji. Ta intencja jest bardzo ważna, ponieważ w naszej Ojczyźnie niebawem odbędą się wybory do parlamentu. Będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. 8 września rozpoczynamy wraz z Nowenną Pompejańską jeden dzień modlitwy i postu. Eucharystia w tym dniu ofiarowana będzie sprawowana właśnie w intencji dobrego wyboru nowych parlamentarzystów do Sejmu, ale też nowych Senatorów. Ufam, że tak, jak było to wówczas, kiedy modliliśmy się o to, aby do Parlamentu Europejskiego dostało się bardzo wielu dobrych ludzi, tak teraz ta inicjatywa będzie pięknie przeprowadzona – akcentuje o. Andrzej Laskosz CSsR.

Do 13 października, dnia wyborów parlamentarnych, wieczorne Msze Święte w sanktuarium będą sprawowane w intencji Ojczyzny oraz osób podejmujących modlitwę i post za parlamentarzystów.

 

RIRM

drukuj