O. Laskosz CSsR: Nabożeństwo ku czci św. Gerarda Majelli w toruńskiej świątyni

W poniedziałkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, poinformował, że w sanktuarium będzie sprawowane nowe nabożeństwo ku czci św. Gerarda Majelli. Opiekun świątyni zaprosił również wszystkich dziadków oraz babcie na najbliższy weekend, gdyż w toruńskiej świątyni sprawowana będzie Msza św. w ich intencji.

O.Andrzej Laskosz CSsR podkreślił, że dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla toruńskiej świątyni.

Dzisiaj po raz pierwszy odbędzie się nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, redemptorysty. Św. Gerard jest patronem dobrej spowiedzi oraz matek oczekujących potomstwa i małżeństw, które chcą wyprosić potomstwo. W naszym sanktuarium znajduje się piękny obraz św. Gerarda oraz jego relikwie. Właśnie to spowodowało, że wprowadziliśmy nabożeństwo ku jego czci – wskazał kustosz świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Nabożeństwa odbywać się będą 16. dnia każdego miesiąca o godz. 12.00 i 18.00 – dodał.

Każdy z nas może u św. Gerarda wyprosić potrzebne dla siebie łaski – podkreślił o. Laskosz.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą wyprosić sobie bądź komuś bliskiemu dar dobrej spowiedzi. Wiemy dobrze, że do nieba idziemy przez sakramenty święte, zatem sakrament spowiedzi jest czymś bardzo ważnym. Zapraszam również niewiasty, które są w stanie błogosławionym, a także małżeństwa, które chcą wyprosić potomstwo – powiedział opiekun toruńskiej świątyni w poniedziałkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Jeśli ktoś nie może osobiście wziąć udziału w nabożeństwie, jest możliwość przesłania swoich próśb telefonicznie bądź przez adres: [email protected]

O.Andrzej Laskosz CSsR zaprosił również do świątyni na wydarzenia, które odbędą się w najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę będziemy sprawowali Mszę św. oraz modlili się w intencji babci i dziadków. W tych dniach o godz. 11.30 będzie odmawiany Różaniec, a o godz. 12.00 sprawowana będzie Eucharystia. Zapraszamy także wszystkie teściowe, ponieważ po sobotniej Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo do bł. Marianny Biernackiej, która jest patronką teściowych – powiedział kustosz Sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Całą wypowiedz z ‘Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj