fot. Monika Bilska

Modlitwa w intencji piekarzy w toruńskim sanktuarium

Wierni w sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu będą dziś dziękować Bogu za piekarzy oraz ich codzienny trud wypiekania chleba.

Ma to związek z przypadającym w poniedziałek wspomnieniem św. Klemensa Hofbauera, patrona piekarzy, kelnerów i cukierników.

Chcemy ukazać osobę tego świętego redemptorysty i modlić się za posługę wszystkich piekarzy – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Ten duch świętego Klemensa w sposób szczególny jest wpisany w nasze sanktuarium, gdzie my na miejscu, jako redemptoryści tutaj pracujemy. Chcemy w tym dniu zauważyć, że św. Klemensowi było bardzo ciężko. Jako młody człowiek chciał być księdzem, na co nie było stać jego rodziny. Dlatego pracował dzielnie jako piekarz. Co roku zapraszamy tutaj piekarzy, ponieważ jest to ciężki zawód. Chcemy uczcić piekarzy, cukierników i tych, którzy na co dzień posługują ludziom. Trzeba ich omadlać i dziękować za ich posługę – tłumaczy o. Andrzej Laskosz CSsR.

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Klemensa Hofbauera już dziś po Eucharystiach w toruńskim sanktuarium odbywa się święcenie pieczywa.

Główne uroczystości z udziałem cechu piekarzy planowane są o godz. 18.00.

 

RIRM

drukuj