fot. PAP/EPA

8 lat temu ks. kard. Jorge Bergoglio został wybrany na Stolicę Piotrową

Ojciec Święty Franciszek świętuje dziś 8. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisław Gądecki, zaapelował o otoczenie Papieża modlitwą.

13 marca 2013 roku, kilka minut po godzinie 19.00, nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym.

Papieżem został wybrany arcybiskup Buenos Aires, ks. kard. Jorge Bergoglio. Nowy Papież przyjął imię Franciszek.

– Zaczynamy drogę biskup–lud. To jest Kościół Rzymu, który przewodzi w miłości wszystkim kościołom. Jest to droga braterstwa miłości – mówił Ojciec Święty.

Papież Franciszek podąża tą drogą od 8 lat. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium”.

– W tym wyjątkowym dniu otoczmy Ojca Świętego naszą modlitwą i serdeczną pamięcią. Jako wspólnota wiernych wypraszajmy dla papieża Franciszka obfitych łask i darów Bożych Ducha Świętego tak potrzebnych w prowadzeniu Kościoła w tym szczególnym czasie, który przeżywamy – zaapelował do wiernych przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki.

Szczególną okazją do modlitwy za następcę św. Piotra może być trwające z jego injektywny nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. To nabożeństwo pokutne, które Papież zainicjował w 2014 roku. W wielu Kościołach na świecie – także i w Polsce – trwają całodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu połączone z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl