Dobiega końca wizyta Ojca Świętego w Peru

Dobiega końca podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka do Peru. Głównym punktem dzisiejszego dnia będzie uroczysta Msza święta na lotnisku wojskowym w Limie. Następnie Papież uda się do Rzymu.

Ostatni dzień wizyty Ojca Świętego w Peru obfituje w wiele ważnych wydarzeń. Po południu czasu polskiego Papież spotkał się w sanktuarium Pana Cudów w Limie z 500-osobową grupą mniszek klauzurowych z całego Peru, z którymi Ojciec Święty odmówił modlitwę brewiarzową.

Przemawiając do zgromadzonych sióstr papież mówił, iż życie klauzurowe nie tylko nie zamyka i nie zawęża serc, ale przeciwnie – jeszcze je poszerza dzięki więzi z Bogiem, uzdalniając je do nowego odczuwania bólu, cierpienia, wyobcowania i nieszczęść innych ludzi, będących ofiarami tak dzisiaj rozpowszechnionej „kultury odrzucenia”.

– Przez modlitwę w dzień i w noc przybliżacie do Pana życie wielu braci i sióstr, którzy z powodu różnych sytuacji nie mogą do Niego dotrzeć, aby doświadczyć Jego uzdrawiającego miłosierdzia, podczas gdy On na nich czeka. Swoją modlitwą możecie uleczyć rany wielu braci – podkreślił Papież.

Z sanktuarium Pana Cudów Ojciec Święty udał się do katedry św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Limie, gdzie modlił się przed relikwiami świętych Peruwiańczyków.

Następnie Papież przybył do Pałacu Arcybiskupiego, gdzie spotkał się z Episkopatem oraz odmówił z wiernymi z balkonu pałacu modlitwę Anioł Pański.

W rozważaniach przed Modlitwą Anioł Pański papież wezwał młodych Peruwiańczyków, by nigdy nie uważali się za przegranych, by nigdy nie tracili nadziei.

– Idąc za Jezusem, nigdy, przenigdy, nie zostajemy wykluczeni. Nawet, jeśli popełniamy błędy, Pan zawsze daje nam nową możliwość, aby na nowo podjąć drogę z Nim – przypomniał Ojciec Święty.

Wieczorem o godzinie 21:45 czasu polskiego Ojciec Święty będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej na lotnisku wojskowym w Limie. Po Eucharystii papież uda się do Rzymu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl