PAP/EPA

Papież Franciszek przeszedł operację

Ojciec Święty Franciszek jest po operacji i ma się dobrze – poinformowała Stolica Apostolska. W szpitalu pozostanie jeszcze przez kilka dni.

Papież Franciszek przeszedł operację jamy brzusznej, której powodem była bolesna przepuklina. Chirurg, który operował Ojca Świętego, powiedział, że zabieg przebiegł bez komplikacji.

– Ojciec Święty dobrze zareagował zarówno na operację, jak i na znieczulenie – poinformował prof. Sergio Alfieri, lekarz Ojca Świętego.

W porannym komunikacie Watykan podał, że Papież Franciszek spędził spokojną noc. Jest w dobrym stanie ogólnym i samodzielnie oddycha. Prawidłowe są również wyniki rutynowych badań pooperacyjnych. Ojciec Święty przebywa w klinice Gemelii i pozostanie tam jeszcze przez parę dni. Nie wiadomo jeszcze jak długo.

– Generalnie w przypadku tej operacji przebywasz w szpitalu od pięciu do siedmiu dni. Pamiętajmy, że operowaliśmy Papieża, który ma 86 lat i który miał już cztery operacje i niedawno był hospitalizowany z powodu infekcji płuc – wskazał prof. Sergio Alfieri.

Wszystkie audiencje prywatne i ogólne zostały odwołane do 18 czerwca. Rzecznik Watykanu podziękował za modlitwę za Ojca Świętego. Prosił, by dalej się modlić o jak najszybszy powrót do zdrowia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl