Poświęcenie monstrancji w toruńskim sanktuarium

W Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu została dziś poświęcona monstrancja. Wykonana ze srebra i bursztynów służy teraz do wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Monstrancja została wykonana przez Mariusza Drapikowskiego, artystę z Gdańska, który wraz z synem zrobił wcześniej figurę św. Jana Pawła II i figurę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego na rzecz toruńskiego sanktuarium.

– Monstrancja została wykonana ze srebra i z bursztynów, a nade wszystko symbolizuje nam Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, ponieważ redemptoryści bardzo czczą  MBNP. Ona jest tutaj w sposób szczególny mile widziana w naszym sanktuarium. W sercu Matki Bożej jest Pan Jezus – Najświętszy Sakrament – wyjaśnił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

O walorach artystycznych monstrancji w trakcie homilii mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

– Dzieło sztuki! Matka Najświętsza jest na tej monstrancji wyrzeźbiona w srebrze i trzyma hostię –  tą hostią jest Jezus – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, który dokonał uroczystego poświęcenia monstrancji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj