6 tys. osób włączyło się już w inicjatywę „Post w intencji Europy”

Już ponad 6 tys. osób włączyło się w akcję „Post w intencji Europy”. Inicjatywa powstała przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Akcja rozpoczyna się 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i potrwa 30 dni. Jej uczestnicy będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego w jeden spośród 30 dni.

W niedzielę 28 kwietnia w toruńskim sanktuarium sprawowana będzie Msza św., podczas której wierni otrzymają chleb i wodę. To symbole rozpoczęcia „Postu w intencji Europy”.

Kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR wskazał, że inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wiernych z Polski i zagranicy.

– Bardzo się cieszę, że jest ponad 6 tys. wiernych z Polski i zagranicy. Polacy oczywiście podejmują piękną inicjatywę, jaką jest jeden dzień postu o chlebie i wodzie. W tym dniu oczywiście także Msza Święta i Komunia Święta ofiarowana w intencji Europy o jej powrót do korzeni chrześcijańskich, ale też żeby Polacy mocą Ducha Świętego mądrze wybrali kolejnych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Ta inicjatywa wyszła tutaj, z sanktuarium, od mężczyzn, którzy raz w miesiącu gromadzą się na swoim spotkaniu i to oni podjęli taką decyzję – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Do udziału w akcji „Post w intencji Europy” zachęca o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja. Osoby, które chcą włączyć się w inicjatywę, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 693 168 247.

 

RIRM

drukuj