fot. Monika Bilska

Rodzina Radia Maryja dziękuje za dar życia i pontyfikat św. Jana Pawła II

Przypada dziś 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W tym dniu obchodzimy też 6. rocznicę konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wyjątkowym miejscem upamiętniającym Papieża Polaka jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Świątynia stanowi wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża. Z tej okazji w sanktuarium odprawiona zostanie uroczysta Msza święta, która rozpocznie się dziś o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył  ks. bp koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Zbigniew Zieliński. Eucharystię będą transmitować Radio Maryja i TV Trwam.

Obchodzimy dzisiaj również 6. rocznicę konsekracji świątyni. W czasie Eucharystii będzie można uzyskać odpust zupełny. Osoby, które nie będą w stanie przybyć do sanktuarium na godz. 12.00, mogły go uzyskać w czasie Mszy świętej, która była sprawowana o godz. 7.00, a także na Mszy świętej o godz. 18.00.

Kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, o. Andrzej Laskosz CSsR, podkreślił, że dziedzictwo Papieża Polaka jest nam dziś szczególnie potrzebne.

– Kolejny raz możemy wspomnieć Jana Pawła II, zrobić może rachunek sumienia, co o Janie Pawle II zostało w moim życiu, tym bardziej że wiemy, jak jest atakowany nawet po śmierci, jak diabeł niszczy jego świętość. Wiemy doskonale, że to był najpotężniejszy spośród Polaków. Przecież większego Polaka nie ma i trzeba naśladować Jana Pawła II, przede wszystkim przyjąć to dziedzictwo, które on nam zostawił. To jest osoba tak nam potrzebna dzisiaj na te czasy, bo jest patronem rodzin. Dzisiaj rodzina jest najbardziej atakowana przez złego, przez szatana. Jan Paweł II chce chronić rodziny, a w rodzinie małżeństwo – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Toruńskie sanktuarium zostało wzniesione jako wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka i zostało konsekrowane 18 maja 2016 roku.

RIRM

drukuj