fot. PAP/EPA

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO – poinformował sekretarz generalny Sojuszu, Jens Stoltenberg. Wnioski przekazali na jego ręce ambasadorzy obu krajów w głównej siedzibie NATO w Brukseli.

Agencje informacyjne skomentowały, że decyzja Szwecji i Finlandii o dołączeniu do NATO jest związana z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Wniosek ma teraz zostać rozpatrzony przez 30 krajów członkowskich Sojuszu. Może to zająć około dwóch tygodni, jednak cały proces akcesyjny zwykle trwa do roku – wyjaśniła agencja Reutera.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl