fot. pixabay.com

W Brukseli odbędzie się dwudniowe posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego

Po południu w Parlamencie Europejskim w Brukseli rozpocznie się dwudniowe posiedzenie plenarne. Europosłowie pochylą się nad sprawozdaniem Komisji Europejskiej dotyczącym tzw. praworządności za ubiegły rok.

Analizowany w Parlamencie Europejskim dokument w sprawie sprawozdania Komisji Europejskiej na temat praworządności za 2021 rok będzie omawiany w Brukseli w pierwszy dzień tzw. minisesji.

Pod głosowanie ma zostać poddana poprawka, w której osoba ją składająca domaga się, aby Parlament Europejski odnotował, że 27 kwietnia 2022 r. Komisja wszczęła „w końcu – w drodze pisemnego powiadomienia – formalne postępowanie przeciwko Węgrom na mocy rozporządzenia w sprawie warunkowości w zakresie praworządności; PE wzywa Komisję do wszczęcia procedury przewidzianej w art. 6 ust. 1 tego rozporządzenia także przynajmniej wobec Polski”.

Tego rodzaju zapisy, jeśli mają znaleźć się w finalnym tekście, muszą być poparte przez większość Parlamentu Europejskiego w głosowaniu plenarnym. Do innych punktów porządku obrad odniósł się były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł Ryszard Czarnecki

– Będzie też debata o więźniach politycznych na Białorusi. Przypomnijmy, że w białoruskich więzieniach przebywa sporo Polaków. Wreszcie dwie debaty na temat sytuacji w kontekście wojny Rosji z naszym wschodnim sąsiadem. Po pierwsze, zwalczanie bezkarności za zbrodnie wojenne na Ukrainie, a po drugie, co już Polski dotyczy absolutnie bezpośrednio, przerwy w dostawach gazu dla Polski i Bułgarii. W tej sprawie jest potrzebna realna europejska solidarność – mówił europoseł Ryszard Czarnecki.

Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego zakończy się jutro po południu.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl