Łagiewniki: „Kanonizacyjna iskra miłosierdzia” dla wiernych

„Kanonizacyjna iskra miłosierdzia” – to duchowa inicjatywa przygotowująca Polaków na uroczystość wyniesienia na ołtarze błogosławionego Jana Pawła II. Zbliżająca się kanonizacja papieża Polaka, była jednym z tematów dwudniowych obrad 364. zebrania plenarnego KEP.

Ks. bp Wojciech Polak, sekretarz Episkopatu Polski poinformował na konferencji, że biskupi omawiali m.in. różne formy przygotowania Kościoła w Polsce do tego szczególnego momentu wiary i momentu dziejowego.

Staramy się skupić na takiej jednej inicjatywie nazywanej: „kanonizacyjna iskra miłosierdzia”. Mianowicie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu (30 marca w Łagiewnikach) zostanie przekazana młodzieży z całej Polski, „kanonizacyjna iskra miłosierdzi”. Zostanie ofiarowana młodzieży, ale także innym instytucjom, również instytucjom życia społecznego, politycznego, gospodarczego, mediów, żeby tę „kanonizacyjną iskrę miłosierdzia” zabrali do swoich środowisk – powiedział ks. bp Wojciech Polak.

W Niedzielę Palmową w katedrach diecezjalnych iskra zostanie przekazana do wszystkich parafii, a 27 kwietnia będzie można zabrać ją do swoich domów. Ks. bp Wojciech Polak powiedział, że iskra ta ma przypominać o przesłaniu bł. Jana Pawła II, by kształtować w sobie wyobraźnię miłosierdzia.

Aby ta „wyobraźnia miłosierdzia” przenikała wszystkie nasze doświadczenia, nasze prace, nasze sytuacje trudne, abyśmy potrafili się na to Boże Miłosierdzie otwierać i też być świadkami tego miłosierdzia wobec innych – zaznaczał sekretarz Episkopatu Polski.

Kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII nastąpi 27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Rzymie. Następnego dnia w Rzymie sprawowane będą Msze św. dziękczynne za kanonizację. Kolejne Msze św. sprawowane będą: 3 maja na Jasnej Górze, 4 maja w Gnieźnie, 11 maja w Krakowie i 1 czerwca (w Dniu Dziękczynienia) w Warszawie. Dziękczynienie ma się odbyć we wszystkich diecezjach.

RIRM

 

drukuj