Jan Paweł II górale Krzeptówki fot. Paweł Murzyn smbf.pl

Marsz Tatrzański w obronie Papieża Polaka

W Niedzielę Palmową ulicami Zakopanego przejdzie Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II i wartości, których uczył. Pochód wyruszy o godz. 15.00 spod Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wydarzenie zakończy się w kościele Świętego Krzyża.

2 kwietnia – w Niedzielę Palmową – przypada 18. rocznica śmierci Największego z Rodu Słowian. Tego dnia w wielu miejscach Polski przejdą marsze w obronie św. Jana Pawła II, którego imię jest obecnie szargane przez lewicowe media.

– Doskonale wiemy, że w ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek św. Jana Pawła II. Dzieje się to w ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie i jest Ojcem naszej wolności. Ludzie Kościoła – i wszyscy mający taką świadomość – protestują przeciw takowym postawom. Czy Skalne Podhale może być obojętne? Nie! – akcentuje ks. dr Marian Mucha SAC, kustosz Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Podczas Marszu Tatrzańskiego wierni – trzymając w dłoniach flagi papieskie -przeżyją nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

– Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny, wszak – jak wierzył św. Jan Paweł II – na Górali zawsze można liczyć. Zachęcamy do udziału w Marszu wszystkich ludzi dobrej woli – zaznacza ks. dr Marian Mucha.

 

 

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl