fot. PAP/EPA

Papież przypomina o 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II

Ojciec Święty Franciszek, zwracając się Polaków, nawiązał do przypadającej jutro 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

Papież w obliczu pandemii koronawirusa po raz kolejny łączył się z wiernymi w trakcie audiencji generalnej za pośrednictwem watykańskich mediów.

Pozdrawiając naszych rodaków, Ojciec Święty zachęcał, by w trudnych chwilach skierować myśli ku Chrystusowi.

– Współczesny człowiek dostrzega znaki śmierci, które na horyzoncie cywilizacji stały się bardziej obecne. Coraz bardziej żyje w lęku, zagrożony w samym rdzeniu swojej egzystencji. Gdy będzie Wam trudno, niech Wasza myśl biegnie ku Chrystusowi. Wiedzcie, że nie jesteście sami. On Wam towarzyszy i nigdy nie zawodzi. W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam Was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu św. Jana Pawła II w przededniu 15. rocznicy jego śmierci. Z serca Wam błogosławię – mówił.

W swoich rozważaniach Papież nawiązał do szóstego błogosławieństwa, które obiecuje oglądanie Boga, pod warunkiem czystości serca. Ojciec Święty wskazał, że człowiek czystego serca żyje w obecności Pana, zachowując w sercu to, co jest godne relacji z Nim. Biskup Rzymu zauważył, że oczyszczone serce jest wynikiem procesu, który zakłada wyzwolenie i wyrzeczenie.

To wewnętrzne oczyszczenie – jak powiedział – oznacza rozpoznanie tej części serca, która znajduje się pod wpływem zła, aby nauczyć się sztuki poddania się pouczaniu i prowadzeniu przez Ducha Świętego.

RIRM/TV Trwam News

drukuj