fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Najwyższy czas, abyśmy pokazali, że polskość to gotowość obrony najważniejszych wartości – chrześcijaństwa, polskiej tradycji narodowej, polskiej niepodległości

Najwyższy już czas, żebyśmy pokazali, że polskość to nie tylko nasza tożsamość, ale polskość to także gotowość obrony najważniejszych wartości: chrześcijaństwa, polskiej tradycji narodowej, polskiej niepodległości. (…) Najwyższy czas, żebyśmy zrozumieli, że atak na św. Jana Pawła II to istota tego, do czego dąży lewica. To jest istota tego, do czego dążą ludzie chcący zniszczyć Polskę – chcą zniszczyć największego polskiego świętego, chcą zniszczyć Kościół katolicki, chcą zniszczyć naszą tożsamość – mówił w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja poseł Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji. 

Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz przypomniał, że w 1946 roku sowiecki okupant usiłował zaatakować polską tożsamość i niepodległość za pomocą rozwieszanych w wielu miastach plakatów, przedstawiających „zaplutego karła reakcji AK”. Był to symbol ówczesnych sowieckich działań propagandowych.

– Dzisiaj, gdy słucham Platformy Obywatelskiej, pana Donalda Tuska, gdy słucham pana Komorowskiego, gdy słyszę o tym, co robi TVN czy tego, co robi „Gazeta Wyborcza” – widzę, że ta właśnie tradycja, ta formuła ataku na polskość jest właśnie wzięta z tamtego czasu, jest wzięta z sowieckiej propagandy atakującej polską tożsamość, polską niepodległość, atakującej polskość w ogóle – wskazał polityk.

Atak na polskość jest kontynuowany współcześnie. Koncentruje się na postaci św. Jana Pawła II.

– Od ostatnich dwóch miesięcy niemal codziennie spotykamy w mediach atakujących polskość koncentrację ataku na Jana Pawła II. Nie będę przytaczał tych pseudoargumentów. (…) Te ataki są skierowane na to, aby zniszczyć Polskę. Ba, także na to, żeby zniszczyć największego Polaka i tego człowieka, który stworzył nam możliwość odzyskania niepodległości i przekształcił w ogóle tak naszą tożsamość, iż odrodził wielką polskość, polskość chrześcijańską, narodową, która kształtuje dzisiaj Europę Środkową (i nie tylko), przywracając wartości chrześcijańskie – podkreślił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Wartości, które przekazywał Polakom św. Jan Paweł II, uwidoczniły się po 24 lutego 2022 roku, gdy nasz kraj przyjął kilka milionów ukraińskich uchodźców, uciekających przed rosyjską agresją.

– Żaden inny kraj na świecie nie poświęcił tak swojej tożsamości i tak nie poświęcił swoich możliwości finansowych, gospodarczych, ludzkich, jak właśnie Polacy. To pokazuje najlepiej, jak wielka tradycja, jak wielki przekaz, jak wielkie wychowanie, jakie nam ukształtował Jan Paweł II, po dzień dzisiejszy oddziałuje na naszą narodową tożsamość. I to właśnie jest atakowane, i to właśnie jest znienawidzone, i to właśnie ma być wyeliminowane. Tym zajmują się ludzie PO i tym zajmuje się TVN. Tym zajmuje się „Gazeta Wyborcza”. To robią nawet tacy ludzie, którzy teoretycznie nazywają się chrześcijanami – akcentował były szef MON.

Na atak na wartości przekazywane przez św. Jana Pawła II należy odpowiedzieć w sposób zdecydowany, nie można się bać – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Musimy odpowiedzieć na ten atak zdecydowanie. Najwyższy już czas, żebyśmy pokazali, że polskość to nie tylko nasza tożsamość, ale polskość to także gotowość obrony najważniejszych wartości: chrześcijaństwa, polskiej tradycji narodowej, polskiej niepodległości – mówił polityk.

Polska musi się bronić przed ideologicznymi atakami ze strony Unii Europejskiej – zwrócił uwagę poseł.  

– Nie chodzi o to, żebyśmy występowali z Unii Europejskiej. Chodzi o to, żebyśmy byli państwem niepodległym, a nie państwem, które ma zostać ukształtowane jako województwo stanowiące część imperium niemieckiego. Najwyższy czas, żebyśmy zaczęli na te ataki odpowiadać. Najwyższy czas, żebyśmy zaczęli Polski i polskości naprawdę bronić. Najwyższy czas, żebyśmy zrozumieli, że atak na św. Jana Pawła II to istota tego, do czego dąży lewica. To jest istota tego, do czego dążą ludzie chcący zniszczyć Polskę – chcą zniszczyć największego polskiego świętego, chcą zniszczyć Kościół katolicki, chcą zniszczyć naszą tożsamość. Nie pozwolimy na to – zapewnił były szef MON.

radiomaryja.pl   

drukuj