fot. twitter.com/EpiskopatNews

W Drohiczynie odbyły się uroczystości w 21. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

W Drohiczynie w woj. podlaskim, w środę odbyły się uroczystości w 21. rocznicę wizyty apostolskiej Ojca Św. Jana Pawła II w tym mieście. W Katedrze sprawowana była Msza św., w której uczestniczyli m.in. licznie kapłani, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz wierni.  

Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk, biskup diecezji drohiczyńskiej, a homilię wygłosił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior.

W rozważaniach ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz wykazał więzi, jakie łączyły trzy wielkie postaci Kościoła: św. Antoniego, Sługę Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Nawiązując do wizyty Papieża Polaka w Drohiczynie ksiądz biskup podkreślał aktualność nauczania św. Jana Pawła II, który 21 lat temu mówił o znaczeniu jedności.

Zaczerpnięte od św. Jana Apostoła „przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja Was umiłowałem” -czy w tych słowach nie dostrzegamy profetyczności? Jakże bardzo one odnoszą się właśnie teraz, po 21 latach, do naszej rzeczywistości, do naszej ojczyzny, a przecież odnoszą się one do dzieci Bożych. Dzisiaj widzimy dobrze, jak nam było i jest potrzebne, abyśmy się wzajemnie miłowali. Żebyśmy chcieli się rozumieć, odrzucać wszelkie podziały, że szukając oparcia, nie oczywiście w takich czy innych konfliktach, czy nienawiści, ale właśnie w miłości, w umiejętności współpracy, rozumienia się, przezwyciężenia takich czy innych napięć – akcentował ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Modlitewne spotkanie było okazją do podziękowania Bogu za to historyczne wydarzenie oraz do pochylenia się i rozważenia przesłania, które pozostawił Papież Polak. Uroczystości transmitowano w internecie.

RIRM

drukuj