fot. marszpapieski.pl

Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami Warszawy przejdzie Marsz Papieski. Ma on pokazać, jak ważna dla wielu ludzi jest postać Papieża Polaka. „Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu” – wskazują organizatorzy wydarzenia.

Ostatnio nasiliły się ataki wymierzone w św. Jana Pawła II. Zareagowało na nie wiele środowisk, którym nie są obojętne wartości chrześcijańskie czy patriotyczne. Nieco inaczej jest jednak w przypadku Marszu Papieskiego. Jak zapewnia jedna z organizatorów, Barbara Konarska, nie stanowi on bezpośredniej odpowiedzi na antykościelną nagonkę, ale przypomina zasługi Papieża Polaka.

– Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia – czytamy na [stronie wydarzenia].

Organizatorzy przypominają po krótce fundamenty nauki św. Jana Pawła II.

– Kształtował moralność i wyznaczał niełatwą, lecz pewną drogę do świętości. Nieugięcie bronił życia, godności i dobra osoby ludzkiej oraz jej prawa do rozwoju, stanowiąc nienaruszalny fundament życia społeczności ludzkiej. Ukazywał piękno miłości małżeńskiej i powołania do rodzicielstwa – napisano na stronie marszpapieski.pl

– Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu. Profetyczne przesłanie papieża może dziś, pośród zamętu i pułapek współczesnego świata, prowadzić nas prostą drogą – podkreślają organizatorzy inicjatywy.

Marsz wyruszy 2 kwietnia o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie i kierować się będzie do Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie dotrze ok. godz. 12.30. Tam też rozpocznie się Msza święta. Jednym z organizatorów Marszu jest Centrum Życia i Rodziny.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj