[TYLKO U NAS] M. Ryba: Deklaracja podpisana przez prezydenta A. Dudę – pozytywną manifestacją wsparcia tradycyjnej rodziny opartej na związku kobiety i mężczyzny

Deklaracja, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, jest pozytywną manifestacją wsparcia tradycyjnej rodziny opartej na związku kobiety i mężczyzny, na tradycyjnych zasadach stanowiących fundament naszej cywilizacji. Trudno znaleźć wspólnotę poza rodziną stanowiącą fundament życia narodowego, kościelnego, państwowego. W tym względzie musi to wywołać reakcję środowisk rewolucyjnych, musi wywołać reakcję samego Trzaskowskiego, który nie będzie w stanie odciąć się od tego, co podpisał zupełnie niedawno – powiedział na antenie Radia Maryja w środowej audycji „Aktualności dnia” prof. Mieczysław Ryba, wykładowca akademicki, historyk.

W Polsce trwa kampania wyborcza. Kandydaci na urząd prezydenta prześcigają się w obietnicach wyborczych. Dziś Andrzej Duda zaskoczył kontrkandydatów podpisaniem Karty Rodziny.

– To jest jeden z ważniejszych i najbardziej przełomowych momentów, bo pomijając wszystkie ważne sprawy, które wiążą się z wyborami, a są to sprawy polityki zagranicznej, gospodarczej, pewnej wizji i modelu państwa, to najważniejszy spór i najważniejsza sprawa, jaka dotyczy nas wszystkich, to jest sprawa naszego życia w wymiarze duchowym i kulturowym i tutaj toczy się zażarta wojna cywilizacyjna, kulturowa – podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

Jak zaznaczył gość „Aktualności dnia”, żyjemy w epoce rewolucji seksualnej, niemarksistowskiej rewolucji kulturowej. Wybrzmiało to zwłaszcza w wyborach do europarlamentu.

– Koalicja Obywatelska praktycznie pod tęczowymi sztandarami się zbierała na różne sposoby. Sam prezydent Trzaskowski rozpoczynając swoją prezydenturę w Warszawie podpisał deklarację LGBT – skrajnie rewolucyjną, jeśli chodzi o zapisy dotyczące seksualizacji dzieci, gdzie jego zastępca Paweł Rabiej wprost powiedział, jaki jest cel etapowo. To wszystko miało doprowadzić do adopcji dzieci przez pary homoseksualne […]. Trzaskowski idzie z tym bagażem do wyborów prezydenckich, ale chciał to przykryć, chciał to w jakiś sposób zrelatywizować, osłabić, bo wie, że nie ma akceptacji społecznej w Polsce, poza jakimiś wielkimi ośrodkami, takimi jak Warszawa czy Poznań, czy trochę Gdańsk – ocenił wykładowca akademicki.

Dlatego podjęcie tej tematyki przez Andrzeja Dudę może bardzo pozytywnie wpłynąć na jego kandydaturę – stwierdził historyk.

– Deklaracja, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, jest pozytywną manifestacją wsparcia tradycyjnej rodziny, opartej na związku kobiety i mężczyzny, na tradycyjnych zasadach stanowiących fundament naszej cywilizacji. Trudno znaleźć wspólnotę poza rodziną stanowiącą fundament życia narodowego, kościelnego, państwowego. W tym względzie musi to wywołać reakcję środowisk rewolucyjnych, musi wywołać reakcję samego Trzaskowskiego, który nie będzie w stanie odciąć się od tego, co podpisał zupełnie niedawno. Ma to znaczenie oczywiście bardzo mocne i kulturowe, bo omijanie tej tematyki w kampanii wyborczej byłoby omijaniem czegoś naprawdę ważnego, fundamentalnego – podkreślił profesor.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę, że w Polsce nie ma jeszcze akceptacji dla rewolucji LGBT i ten brak akceptacji osłabia samego Trzaskowskiego, obnaża jego prawdziwe ideowe oblicze. Będzie to rzutowało nie tylko na pierwszą, ale przede wszystkim na ewentualną drugą turę wyborów.

– Nie przypuszczam, żeby szczególnie mieszkańcy wsi, małych miast decydowali się na wybór drogi rewolucyjnej, decydowali się na to, co dzieje się na Zachodzie, który pogrąża się w burdach ulicznych organizowanych przez różne lokalne środowiska lewicowe – zaznaczył prof. Mieczysław Ryba.

Walka w tych wyborach toczy się również w wymiarze kulturowym, ale także w wymiarze suwerennościowym – akcentował historyk.

– Czy wybieramy Polskę suwerenną, czy wybieramy Polskę taką, która stara się wpisać w kontekst silniejszych, szczególnie tych, którzy graniczą na zachodzie od nas. Widać to w każdym z tych programowych wypowiedzi, że o to w istocie toczy się walka – wskazał wykładowca akademicki.

Całą rozmowę z prof. Mieczysławem Rybą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl